2012 yılı içerisinde alım yapacak bir başka büyük marka, beyaz eşya devi ArçelikArçelik personel alımı, arçelik işçi alımı, arçelik eleman alımı gibi aramalarınızda detaylı bir sonuca ulaşmak için Arçelik insan kaynakları sayfasından edindiğimiz bilgiler ışında arçelik iş başvuru formu doldurabilirsiniz.. Siz de arçelik iş başvurusu yaparak yeni bir işe başlayabilir, hayallerinize daha güvende ulaşırsınız..

Arçelik insan kaynakları:

ARÇELİK A.Ş. müşterilerimizin yaşam standardını artıran yenilikçi ürünler ve etkin çözümler geliştirmeye, “en”leri ve “ilk”leri üretmeye devam ederken; çağdaş ve stratejik İnsan Kaynakları yaklaşımları ile çalışanlarının yeteneklerini geliştirmeyi ve yaratıcı bir kurum kültürü oluşturmayı da hedeflemektedir.

Şirketimizi geleceğe taşıyacak insan kaynakları yaklaşımlarında temel hareket noktamızı ‘değerlerimiz, iş ahlakı ilkelerimiz, yasalar ve “Küresel İşbirliği Anlaşması” ilkeleri oluşturmaktadır.

Arçelik Çalışma Şartları

Ücretlendirme

Arçelik’ te ünvandan ve fonksiyondan bağımsız, işin içeriğine dayalı bir iş değerlendirme sistemi uygulanmaktadır. İş büyüklükleri kademeler bazında sıralanarak ücret politikaları belirlenmektedir.

Ücret Sistemiyle amacımız; çalışanların toplam gelirlerini güncel ücret piyasasına göre belirlenmiş rekabetçi ve adil kurumsal politikalara göre belirlemektir.

Bunun yanı sıra performansı ayrıştırıp ödüllendirerek çalışanı motive edecek bir ücret sistemi kullanılmaktadır. Bireysel ücretler; bireysel performans sonuçları, ücret araştırmaları, ekonomik göstergeler, şirketin ödeyebilme gücü ve şirket içi denge doğrultusunda, yılda bir kez değerlendirilip gözden geçirilmektedir. Arçelik A.Ş. her yıl çeşitli ücret araştırmalarına katılarak ücret ve yan fayda stratejisini gözden geçirir.

Mavi yakalı çalışanlarımızın ücretlendirilmesi Mess kademeleri bazında toplu iş sözleşmesi kapsamında belirlenmektedir.

Çalışanlarımıza;
Ücret (Yılda 12 maaş + 4 ikramiye olmak üzere 16 maaş).
Prim (belirli kademe ve pozisyonlarda) sunulmaktadır.

Yan Faydalar

Şirketimizin çalışanlarına sağladığı yan faydalar verildiği kişiler açısından bakıldığında ikiye ayrılmaktadır :
A.Tüm çalışanlara sağlanan olanaklar
B. Görevi gereği sağlananlar

A. Tüm Çalışanlara Sağlanan Olanaklar

Koç Holding Emeklilik ve Yardım Sandığı Vakfı’na Üyelik
Özel Sağlık Sigortası (kendisi ve aile bireylerini kapsayacak şekilde)
Eğitim: Çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek üzere
Ödüller: Gösterilen üstün performans, özveri, katkı ve yaratıcılık doğrultusunda
Şirketin satmakta olduğu ürünlerden indirimli yararlanma
Koç Ailem Programı (Koç Topluluğu Çalışanlarına, Koç Topluluğu Şirketlerinin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlar, düzenlenecek dönemsel kampanyalar ile de ekstra avantajlar sunulmaktadır.)
Borç para uygulaması (araba, ev satınalmaları vb. durumlarda)
Sosyal Yardımlar (Evlenme, Doğum,Öğrenim yardımı vb.)
Öğle Yemeği
İş Yeri Sağlık Servisi
Personel Taşıma Hizmeti

B. Görevi Gereği Çalışanlara Sağlanan Olanaklar

Araç tahsisi
Cep telefonu hattı tahsisi
Check – up
Benzin
Araç bakım
Ferdi Kaza Sigortası
Yemek fişi

Ücretli İzinler İçin Şirket Politikası:
Çalışma Süresi İzin Süresi
1 – 5 yıl 18 iş günü
5 – 15 yıl 22 iş günü
15 yıl ve üstü 26 iş günü

Arçelik işe alım süreci

ARÇELİK A.Ş. olarak amacımız, doğru adayları şirket havuzuna kazandırmak, potansiyel aday sayısını arttırmak ve bu kişileri sağlıklı yöntemlerle değerlendirerek ilgili pozisyonlara yerleştirmektir.

İşe Alım Süreci:

• Aday havuzundan uygun bulunan adaylar görüşmeye davet edilir. İnsan Kaynakları tarafından yapılan ön görüşme sonrasında yabancı dil testi, sayısal&sözel yetenek testleri ve kişilik envanteri uygulanır. Bu aşama sonrasında olumlu bulunan adaylarla ortak değerleri ve yetkinlikleri sorgulamak amacıyla İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm yöneticisi ikinci bir görüşme gerçekleştirir.

• Görüşme sürecini başarı ile tamamlayan adaylar Değerlendirme Merkezi uygulamasına katılırlar. ARÇELİK A.Ş. olarak Değerlendirme Merkezi uygulamasını tercih etmemizin nedeni bir çok farklı metodu (pozisyona göre grup ve/veya bireysel çalışmalar) bir arada kullanma ve aradığımız yetkinlikleri detaylı olarak gözlemleme olanağı vermesidir. Değerlendirme merkezi sonucunda olumlu değerlendirilen adaylar üst yönetim görüşmesine davet edilir.

Bu aşamalar sonrasında pozisyon için uygun bulunan adaylara ücret ve yan haklar hakkında bilgilendirme yapılarak iş teklifi yapılır. Adayın da mutabakatı ile işe giriş işlemleri gerçekleştirilerek oryantasyon süreci başlatılır.

İş başvurusu ve güncel iş ilanları için tıklayınız.Son Aramalar: arçelik iş ilanları (38), arçelik çağrı merkezi maaşları (21), arçelik işçi alımı (18), arçelik iş başvurusu (15), arçelik eleman alımı (14), bolu arçelik fabrikası iş başvurusu (10), arçelik eskişehir fabrikası (8), arcelik fabrikasi is ilanlari (5)