1990 yılından bu yana faaliyetlerini her geçen gün arttıran, dünya çapında nam salmış bir taşıma şirketi olan Ekol Lojistik iş başvurusu yapabilir, sizde sağlam bir kariyer için ilk adımı atabilirsiniz.. 2012 yılında toplam 1000 yeni personel alımı yapacak olan Ekol lojistik eleman alımı, işçi alımı fırsatlarını değerlendirmeniz ve insan kaynakları iş başvuru formunu doldurmanız için insan kaynakları sayfasını inceledik..

Ekol Lojistik insan kaynakları:


Ekol’ün Akılcı Çözümleri’nin Sırrı, Nitelikli ve Mutlu İnsan Kaynağıdır

Türkiye’nin lider lojistik firması olan Ekol, müşteriler için akılcı çözümler üretmenin başlıca sorumluluğu olduğunun bilincindedir. Sürdürülebilir başarı ve etkin kaynak kullanımının anahtarı olarak adlandırılan akılcı çözümlerin, nitelikli ve mutlu bir insan kaynağı ile üretilebileceği inancındadır. Bu yüzden teknolojinin yanısıra, sürekli olarak insana da yatırım yapılmaktadır.

Ekol, yetenek yönetimi anlayışını benimseyerek, insan kaynağının yeteneklerini ayırt etmek ve bu yetenekleri değerlendirerek performansı ve çalışan memnuniyetini arttırmak, verimli çalışabilmelerine olanak sağlayacak ortamlar yaratmak ve insan kaynakları alanında en iyi uygulamaları hayata geçirerek yarattığı olumlu imaj sayesinde tercih edilen işveren olma yönündeki çabalarını sürdürmektedir.

Ekol Lojistik’te kariyer yönetimi:

Şirket stratejilerinin gerçeğe dönüştürülmesi için liderler yöneticilerle birlikte çözümler üreten, dünyanın önde gelen İK kariyer yönetim firmalarından biri olan Hay Group’la yapılan çalışma sonrası ortaya çıkan iş ailesi ve seviye tanımlarıyla; her çalışan kendi pozisyon seviyesinden ne tür bekletiler olduğunu ve bir üst seviyeye çıkarken neleri başarması gerektiğini bilmektedir. Bunun yanı sıra 360 derece yetkinlik değerlendirme ile kendi yetkinlik seviyesi, üstü, astı, çalışma arkadaşları ve paydaşları tarafından değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda pozisyondan beklenen yetkinlikler ve bir üst pozisyondan beklenen yetkinliklerle karşılaştırma şansı olmaktadır.

Performans değerlendirme sistminden çıkan çıktılar, eğitim sonuçları ve pozisyonu karşılama yüzdesi göz önünde bulundurularak kişinin kariyer yolu çizilmektedir. Tüm bu kriterlerden yüksek sonuçlar elde eden çalışanlar ise yetenek havuzu içerisinde yer alarak Ekol’ün gelecekteki yöneticileri olmak için yetiştirilerek ilerlemektedirler.

Ekol Lojistik Eğitim ve Geliştirme

Ekol içerisinde senelik yapılan performans değerlendirme ve etkinlik değerlendirme çalışmalarıyla güçlü yönleri ve gelişmeye açık yönleri ortaya çıkan çalışanlarımızın, yöneticileri ve İnsan Kaynakları Departmanı’nın yönlendirmesiyle sene içerisinde alacağı eğitim ve geliştirme faaliyetleri belirlenmektedir. Bunun sonucunda çalışanlarımız o sene için neler yapmaları gerektiğini ve ne konularda gelişmeleri gerektiğini bilmektedirler.

Ekol Yetenek Havuzu içerisinde yer alan çalışanlar için ise yönetsel taraflarını da geliştirebilecekleri eğitim ve gelişim faaliyetleri planlanmaktadır. Bu çalışanlar ileride farklı yönetsel pozisyonlarda değerlendirilebilmektedirler.

Ekol Lojistik insan kaynakları sayfasına ulaşmak için tıklayınız

Son Aramalar: ekol lojistik (111), ekol lojistik iş ilanları (58), ekol lojistik iş başvurusu (39), ekol lojistik şöför ilanları (19), ekol lojistik şekerpinar (18), ekol lojistik gebze (16), ekol lojistik tuzla (10), ekol tır firması (6)