Posta Telgraf Telefon, denilince akla gelen son yıllarda geliştirdiği hizmetleri ile vazgeçilmez konumda duran Türkiye’nin en büyük kurumlarından PTT‘de çalışmak ister misiniz? 2012 yılı ptt personel alımı ve iş başvurusunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için devam edin.. PTT alacağı personellerden KPSS ile belli bir puan şartı aramaktadır. PTT alım şartlarını detaylıca öğrenin..

Ptt Yerleştirmelerinde ile Kuruluşa yerleşen adaylardan istenilecek belgeler.
İstenilecek Belgeler:
a) KPSS sonuç belgesininaslı
b) Yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı ,
c) Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
ç) Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,
e) Adli sicil kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan,
f) Yurdun her yerinde görev yapabilecek derecede sağlıklı olduğuna dair yazılı beyan, (Göreve başladıktan sonra tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu ibraz edilecektir.)
g) Avukat olarak atananlar için avukatlık ruhsatının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
h) Son altı ayda çekilmiş, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf.
Not: Kuruluşumuza yerleşen adaylar yukarıdaki belgeleri tamamlayarak en kısa sürede şahsen PTT Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına müracaat edeceklerdir.
Kuruluşumuza yerleşenlerden halen askerlik hizmetini ifa etmekte olanların bir dilekçe ve askerde olduklarına dair belgeyle birlikte yerleştikleri üniteye müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu durumda olanların terhislerini müteakip atanmasına esas evrakları tamamlayarak bir ay içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

PTT insan kaynakları sayfasına ulaşın

Son Aramalar: ptt personel (41), ptt kurye alımı (30), ptt insan kaynakları (19), ptt çalışma şartları (16), ptt i bavurusu (14), ptt motorlu kurye alımı (11), ptt genel müdürlüğü personel alımı (10), ptt çalışma koşulları (10)