Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik’ten güzel bir haber daha geldi. Bakan Çelik 2012 yılı içerisinde 2 Bin iş ve meslek danışmanı alımı yapılacağını açıkladı.. 2012 yılı içerisinde devlet ikinci kez iş ve meslek danışmanı alımı yapacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik yaptığı açıklamada bu yıl içinde 2 bin sözleşmeli iş ve meslek danışmanı alımı daha yapılacağını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHPİzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli’nin soru önergesine verdiği yazılı cevapta, iş ve meslek danışmanlığı üzerinde hassasiyetle durduklarını kaydetti.

Bakan Çelik, İŞKUR’a kayıtlı her işsizin, bir iş ve meslek danışmanı olacağını, bu şekilde işsizlere birebir hizmet verileceğini ifade etti.

Çelik, bu amaçla Nisan 2012 itibariyle kuruma 2 bin sözleşmeli iş ve meslek danışmanı ataması yapıldığını, bu yıl içinde 2 bin kişinin daha istihdam edilmesinin planlandığını açıkladı.Son Aramalar: is ve meslek danışmanlığı ataması varmı (5), is ve meslek danışmanı özel sektör alimi (3), iş ve meslek danışmanı alımı 2014 (1)