Turkcell, Türkiye’nin öncü GSM devi ile çalışmak ister misiniz? Turkcell personel alımı hakkında detaylı bilgi ve turkcell iş ilanlarına resmi internet adresinin işe alım süreci sayfasında yer alan turkcell iş başvuru formu ile ulaşabilirsiniz. Bu detayı verdikten sonra sizler için Turkcell’de işe alım sürecini araştırdık…

Turkcell İnsan Kaynakları

TURKCELL İŞE BAŞVURU SÜRECİ
Turkcell’e, www.turkcell.com.tr üzerinden İş Başvuru Formu doldurarak iş başvurusunda bulunulmaktadır. Staj, yarı zamanlı çalışma ve yeni mezun başvuruları için ise Profesyonelliğe Adım Formasyonu (PAF) menüsünden bilgi alabilirsiniz.

Şirketimize yapılan tüm başvurular Turkcell başvuru veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan işgücü planlaması doğrultusunda açık pozisyonlar için bu veri tabanından araştırma yapılarak ya da danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır.

TURKCELL’DE İŞ GÖRÜŞMELERİ

Adaylarla işe alım uzmanları ve pozisyonun ilgili yöneticilerinin katıldığı en az iki görüşme yapılır.

İşe alım sürecimizde bütün adaylarımız, pozisyona göre fonksiyonel yetkinliklerin yanı sıra temel yetkinliklerimiz olan; müşteri odaklılık, işini sahiplenme, yenilikçilik, ilişki geliştirme, kendini tanıma ve geliştirme yetkinlikleri ile değerlendirilir. Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluk, sürecin tümünde dikkate aldığımız en önemli kriterlerdir. Yönetsel pozisyonlarımız için temel yetkinliklerle birlikte, ekip geliştirme yetkinliği de aranır.

Adaylara ilk görüşmelerinde “kişilik envanteri” uygulanır. Liderlik, iletişim becerileri, analitik düşünce, takım çalışmasına yatkınlık vb yetkinlikler bazında adayları değerlendiren envanter çıktıları, karar verme aşamasında önemli rol oynar.

Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre “Değerlendirme Merkezi” çalışmaları da uygulanır. Çeşitli simülasyon araçları kullanılarak, adayların profesyonel hayattaki tutum ve davranışları gözlemlenir.

Yetkinlikler ile beraber adayların mesleki ilgi alanları ve teknik bilgileri de değerlendirilir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Görüşmeler, kişilik envanteri ve değerlendirme merkezi uygulamaları sonucunda olumlu bulunan adaylar için referans araştırması yapılır. Bu süreçleri olumlu olarak tamamlayan adaylara İnsan Kaynakları Yöneticiliği İşe Alım Birimi tarafından iş teklifi yapılır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere bir yıl boyunca veritabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilir.

Güncelleme: 2013 yılında Turkcell yeni alımlar gerçekleştirecektir.

Turkcell iş başvurusu daha fazia bilgi için tıklayınız

Son Aramalar: turkcell insan kaynaklar (119), turkcell çalışma şartları (14), turkcell de çalışma şartları (14), turkcell insan kaynakları personeli görevi (2), turkcell insan kayanakları (1)